Warszawskie Towarzystwo Strzeleckie od zawsze propaguje postawę patriotyzmu, godności oraz uczciwości. W 2018 roku, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości jesteśmy organizatorem projektu, którego głównym celem jest pomoc Powstańcom Warszawskim.


“Wspólne dziedzictwo – młodzież pomaga Powstańcom Warszawskim” – to przede wszystkim lekcje żywej historii, spotkania z kombatantami i bohaterami tamtych dni. To również pamięć propagowana przez przedstawicieli młodego pokolenia – uczniów klas mundurowych poprzez odwiedziny Powstańców, pomoc materialną, odnajdywanie, porządkowanie i godne upamiętnienie grobów Powstańczych.

Nasza pomoc będzie skupiała się też na zapewnieniu Powstańcom Warszawskim i innym kombatantom pomocy w postaci transportu na uroczystości, zakupach czy naprawie wyposażenia domowego czy najpotrzebniejszych środków.

Chcemy zachęcać i budować więź między pokoleniami – zachowywać tradycje pielęgnowania tradycji oręża polskiego i nawiązywać relację na linii młodzież – bohaterowie i weterani.

Jesteśmy winni im szacunek i pamięć, nie powinni zostać sami; nie mogą odejść w zapomnieniu. 

Więcej informacji wkrótce, aby być na bieżąco zapraszamy do polubienia na facebooku: LINK

Zostaw komentarz